Bankovanie

Bankovanie

Indikácie bankovania

Medzi indikácie bankovania radíme bolesti driekovej chrbtice, krku a ramien, bolesti hlavy a migrénu, bolesti kolien, paralýzu tváre, brachialgiu, syndróm karpálneho tunelu, hypertenziu, diabetes, reaumatoidnú artritídu a astmu.

Hoci má bankovanie  preukázané priaznivé účinky, je to podporná liečebná metóda a odporúčame ju kombinovať s inými manuálnymi technikami, liečebnou telesnou výchovou a farmakologickou liečbou po konzultácii s lekárom.

Kontraindikácie bankovania

Bankovanie je absolútne kontraindikované u onkologických pacientov, u pacientov so zlyhávajúcimi orgánmi (obličky, pečeň, srdce), u pacientov s pacemakerom, pri hemofílii a podobných stavoch. 

Relatívne kontraindikácie, ktoré posudzuje fyzioterapeut sú akútna infekcia, užívanie antikoagulancií (liekov na „riedenie“ krvi), závažné chronické ochorenia (napr. srdcové choroby), tehotenstvo, šestonedelie, menštruácia, anémia, nedávne darovanie krvi.

Nežiaduce účinky

Bankovanie je relatívne bezpečná metóda, nežiaduce účinky nevznikajú často, ale nie sú ani zriedkavé. Patrí medzi ne bolesť hlavy, závraty, únava, mdloba, nevoľnosť, nespavosť a koebnerov fenomén (u ľudí s už existujúcimi kožnými diagnózami ako napr. psoriáza).

Bežným prejavom bankavania je citlivosť vzniknutých modrín na dotyk.

Banková masáž a statické bankovanie
Chrbát, šija, plecia
25 €/ 40 minút
  • Zahŕňa pohyblivú bankovú masáž aj statické bankovanie
  • Zvyšuje imunitu, zlepšuje hormonálny a lymfatický systém
  • Vhodné pri spazmoch a bolestiach s prítomným zápalom
  • Vhodné na alergiu, astmu, pretrvávajúcu nádchu
  • U nás používame na procedúru až 30ks baniek

REZERVÁCIA:

UPOZORENENIE: Termín je možné bezplatne zrušiť viac ako 24 hodín dopredu. Pri zrušení menej ako 24 hodín pred termínom sa účtuje 100% ceny ošetrenia. Je možné za seba poslať náhradu.

marec 2023
Po
Ut
St
Št
Pi
27
28
1
2
3
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31