Fyzioterapia a masáž

Indikácie masáže

Klasická masáž sa využíva na uvoľnenie napätia a zlepšenie krvného obehu. Indikácie pre túto masáž zahŕňajú bolesti svalov a kĺbov, stres, únava, a dokonca aj depresiu.

Masáž pôsobí na svalové tkanivá, ktoré sa pri námahe môžu dostať do zvýšeného napätia a spôsobiť bolesti. Klasická masáž zlepšuje krvný obeh a prináša živiny do svalov a tkanív. Pri masáži sa tiež uvoľňujú endorfíny, ktoré prispievajú k pocitu uvoľnenia a pohody.

Klasická masáž je obľúbenou terapiou  športovcov aj bežných ľudí, ktorí trpia bolesťami svalov a kĺbov. Masáž je vynikajúci spôsob, ako sa uvoľniť a zlepšiť svoje zdravie.

Kontraindikácie masáže

Hoci klasická masáž môže byť veľmi účinná na zlepšenie zdravia a pohody, existujú aj niektoré kontraindikácie, ktoré by mali byť zvážené predtým, ako sa pre ňu rozhodnete.

Kontraindikácie zahŕňajú akútne zranenia, zápaly svalov a kĺbov, kŕče, horúčku, infekcie a kožné ochorenia, hnisavé a hlboké rany, onkologické ochorenia. Masáž nôh nie je vhodná ak má klient kŕčové žily a klientom s kardiovaskulárnymi ochoreniami alebo s nízkym krvným tlakom odporúčame pred prvou masážou konzultovať svoj stav s obvodným lekárom.

Ako často chodiť na masáž

V Body Logic máme odskúšané, že 3-5 masáží vo frekvencii raz za týždeň našich klientov zbaví aktuálnej bolesti svalov. Následne odporúčame chodiť preventívne každé dva týždne až 1x za mesiac ako preventíva.

Frekvencia návštev maséra závisí od individuálnych potrieb a zdravotného stavu každého jednotlivca. Niektorí ľudia môžu potrebovať masáže častejšie ako iní, pretože majú väčšiu fyzickú námahu alebo trpia určitými ochoreniami. 

Ak máte neistotu, poraďte sa s našou fyzioterapeutkou v Body Logic alebo vašim lekárom.

Cenník masáží:

Fyzioterapeutická masáž chrbta

Chrbát, šija a plecia ALEBO chrbát + končatina

30 eur / 45 minút

Fyzioterapeutická masáž šije a rúk

Vrchná časť chrbta a celé horné končatiny

30 eur / 45 minút

Masáž chrbát + nohy

Dostupné: KLASICKÁ / SHIATSU

32 eur / 55 minút

Masáž nôh

Dostupné: KLASICKÁ 

30 eur / 45 minút

Celotelová masáž

Dostupné: KLASICKÁ / SHIATSU

32 eur / 55 minút

Návrat hore