O nás

O nás

Body Logic

Body Logic je štúdio starostlivosti o telo v Prešove. Poskytuje fyzioterapeutické aj relaxačné masáže, bankovanie a fyziotréning. Venuje sa rehabilitácii pri bolestiach pohybového aparátu, po operáciách pohybového aparátu, pohybovej príprave pred operačným zákrokom, rehabilitácii po zraneniach a športovej rehablitácii.

Našou prednosťou je individuálny a priateľský prístup a súčasne odborná kompetentnosť personálu. Zameriavame sa na diagnostiku a liečbu pohybového aparátu mládeže a dospelých. Využívame poznatky z jednotlivých oborov medicíny pre vytvorenie uceleného pohľadu na zdravotný problém človeka. Zmyslom našej činnosti je poskytovať individuálnu a komplexnú starostlivosť na čo najvyššej úrovni, vychádzajúcu z overených vedeckých poznatkov a našich skúseností. 

Príprava na bankovanie v štúdiu Body Logic
Štúdio rehabilitácie a masáže Body Logic
Príprava na bankovanie v štúdiu Body Logic
Štúdio rehabilitácie a masáže Body Logic
Štúdio rehabilitácie a masáže Body Logic
Masáž chrbta v štúdiu Body Logic

Kedy je potrebné zvážiť návštevu fyzioterapeuta

Naše telo je komplexný systém, ktorý by sme mohli prirovnať k pavučine. Ak v pavučine dôjde k narušeniu čo i len jediného vlákna, naruší to celú sieť. Rovnako je to aj s naším telom. V prípade, že každý deň robíme podvedome neideálne pohyby, držíme telo v neideálnych polohách a vykonávame iné bežné činnosti, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú naše nastavenia, naša sieť sa pomaličky začne narúšať. To znamená, že sa náš materiál (svaly, kosti, fascie a iné), začne unavovať. Signálom od nášho tela, že niečo nie je v poriadku, je diskomfort, ktorý začneme pociťovať. Pri jeho ignorácii môže diskomfort prejsť do akútnej, neskôr až chronickej bolesti, čo ešte viac naruší celú sieť. Časom môžu vzniknúť štrukturálne poruchy, ako nálezy na platničkách, kĺboch a štruktúre svalu.

Bolesť je už ale len bohužiaľ následkom toho, že niečo v našom tele nie je správne nastavené. Našou úlohou je nájsť podstatu tejto bolesti a to, čo ju spôsobuje a zaimplementovať túto zmenu do Vášho každodenného života. Ak máte záujem zveriť sa do rúk skúseného fyzioterapeuta, neváhajte a objednajte sa k nám na ošetrenie.

Ako prebieha liečba v Body Logic

Na začiatok je potrebné objednať sa na službu z našej ponuky, ktorá sa vám javí najvhodnejšia a to v ONLINE rezervačnom systéme na úvodnej stránke. Termín si vyberte tak, aby Vám najviac vyhovoval.

Na Androide nemusí systém fungovať a teda ak vám nejde sa objednať cez telefón, odporúčame tak urobiť z počítača.  Ak Vám to vyhovuje lepšie, môžete sa objednať aj telefonicky alebo správou sms / facebooku. 

Naše štúdio sa nachádza v Prešove na sídlisku 3, v budove obchodného centra Družba, od hlavného parkoviska vpravo na poschodí v priestoroch Fitness Budo Centra. 

Hlavné metódy, ktoré využívame v individuálnej terapii

 • Mobilizačné techniky
 • Mäkké a myofasciálne techniky
 • Terapia spúšťových bodov
 • Bankovanie
 • Tréning hlbokého stabilizačného systému
 • Tréning propriorecepcie a rovnováhy
 • Stabilizačné cvičenia jednotlivých kĺbov
 • Zlepšenie kĺbnej mobility a strečingu

Mgr. Sofia Pintilie

Fyzioterapeutka a zodpovedná vedúca

Sofia je bývalá slovenská reprezentantka v kick boxe. Bakalársky stupeň fyzioterapie vyštudovala na Prešovskej Univerzite, na Fakulte zdravotníckych odborov a magisterský stupeň na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave.  Počas svojho štúdia vykonávala klinickú prax v súkromných aj štátnych rehabilitačných centrách.  Od roku 2018 vykonáva fyzioterapiu a prevádzkuje Body Logic štúdio. Od roku 2020 je tiež fyzioterapeutka pre Slovenský zväz kickboxu a poskytuje športovú rehablitáciu. Popri fyzioterapii sa venuje športu, cestovaniu a ďalšiemu vzdelávaniu. Sofia sa pravidelne sa zúčastňuje domácich a zahraničných odborných kurzov a vedeckých konferencii. Špecializuje sa na funkčné poruchy pohybového systému u dospelých. Je tiež zakladateľkou štúdia Body Logic a jeho zodpovednou vedúcou.

Vzdelanie:

2019 – 2022

Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave, Fakulta ošetrovateľstva a zdravotníckych odborných štúdií, odbor: fyzioterapia

2015 – 2018

Prešovská univerzita v Prešove, Fakulta zdravotníckych odborov, odbor: fyzioterapia

2011 – 2015

Stredná zdravotnícka škola Sládkovičova 36, Prešov, odbor: zdravotnícky asistent

Kurzy:

 • Klasická a športová masáž – Zamas
 • Mäkké techniky 1 – Zamas
 • Hirudoterapia, terapia pijavicou lekárskou – Radko Legát
 • Shiatsu –  Zamas, Zuzana Adamíková
 • Kondičný tréner detí a mládeže – 3D Fitness Praha
 • FMT Blades advanced- Fakulta telesnej výchovy a športu Univerzity Karlovej v Prahe
 • SM systém – Trnava